13 października 2019 obchodziliśmy 19 już Dzień Papieski. Większość mieszkańców naszego miasta uczciło ten dzień kremówkami które harcerze sprzedawali przed kolegiatą. My uczciliśmy pamięć o Janie Pawle II muzycznie. Utworów które mógł znać nasz święty papież tym razem było nie za dużo. Więcej zagraliśmy bardziej współczesnej muzyki religijnej. Zapraszam do posłuchania. Orkiestrą dyryguje Zbigniew Miętus. Śpiewa Tadeusz Talarek

W niedzielę 15 października 2017r. zagraliśmy w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie koncert z okazji Dni Papieskich. Uczestniczyliśmy też w Mszy św. o 10:00 i daliśmy muzyczną oprawę razem z Chórem Parafialnym Orkiestrę poprowadził Zbigniew Miętus. Zaśpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek. Wiele Miłych słów powiedział o naszej orkiestrze ks.Dziekan Ryszard Andruszczak. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie. Dziękujemy też wszystkim którzy przyszli nas posłuchać. Dla tych którzy nie mogli zamieszczam nagranie z koncertu.

Tradycyjnie w październiku czcimy osobę naszego papieża Jana Pawła II koncertem. Zagraliśmy utwory które lubił i te które chcieliśmy zagrać dla niego. Zapraszam do obejrzenia zapisu tego wydarzenia. 

Koncert dla naszego papieża Jana Pawła II wykonany przez Orkiestrę OSP Garwolin w sali Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury 11 Października 2015 o 16:00 Dyryguje Zbigniew Miętus. Śpiewa i koncert prowadzi Tadeusz Talarek.

Dzięki uprzejmości Krzysztofa Kota z portalu e-Garwolin możemy obejrzeć zdjęcia z Koncertu Papieskiego z 26 pażdziernika 2014r. Zapraszam do obejrzenia koncertu

20_października w sali kinowej Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury odbył się koncert orkiestry poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II. Zagraliśmy utwory religijne i patriotyczne które kojarzą nam się z osobą i czasami Naszego Papieża.