13 października 2019 obchodziliśmy 19 już Dzień Papieski. Większość mieszkańców naszego miasta uczciło ten dzień kremówkami które harcerze sprzedawali przed kolegiatą. My uczciliśmy pamięć o Janie Pawle II muzycznie. Utworów które mógł znać nasz święty papież tym razem było nie za dużo. Więcej zagraliśmy bardziej współczesnej muzyki religijnej. Zapraszam do posłuchania. Orkiestrą dyryguje Zbigniew Miętus. Śpiewa Tadeusz Talarek

Niezbyt często gościmy w nowej garwolińskiej parafii. Kolędowanie to dobry powód aby ją odwiedzić. Zagraliśmy oprawę Mszy św. oraz koncert kolędowy który można posłuchać. Zapraszam

Z uwagi na wczesną porę i równoczesne rozgrywanie Biegu Avonu nie mieliśmy zbyt dużej publiczności na koncercie. W związku z tym zapraszam do posłuchania na Youtubie, Polecam utwory Wiązanka Żołnierska Rzecz którą graliśmy na ogólnopolskich konkursach orkiestr dętych w Koszalinie oraz Blues Faktory. 

Jak co roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolędujemy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Na Mszy św o godz. 11:30 daliśmy oprawę muzyczną a po Mszy zagraliśmy koncert kolędowy który poprowadził i zaśpiewał Tadeusz Talarek. Orkiestrą dyrygował Zbigniew Miętus. 

W niedzielę 22 grudnia jeszcze nim w noc wigilijną zabrzmi kolęda "Bóg się Rodzi" my już zaczęliśmy  kolędowanie. Zagraliśmy dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem kadry szkoły, ale i dzieci które były bardzo zainteresowane koncertem a i także instrumentami muzycznymi. Myślę że zaciekawiła ich tez historia powstania kolęd które graliśmy. Przygotował, zebrał informacje i zaśpiewał kolędy Tadeusz Talarek. 

W poniedziałek 11 listopada obchodzilismy swieto niepodległosci. W oprawie muzycznej tego święta zaszła mała zmiana. Zarówno w Kolegiacie i przy pomniku nasza orkiestra zagrała po cztery zwrotki hymnu. Wokalnie wspierał nas jak zwykle Tadeusz Talarek

W sobotę 9 listopada usłyszeliśmy jak ślubują sobie przed ołtarzem dozgonną miłość Małgosia nasza koleżanka z orkiestry i Piotr. Oczywiście mieliśmy swój muzyczny wkład w tą doniosłą uroczystość. Staraliśmy się bardzo. Pięknie śpiewał Tadeusz. A jak wyszło można posłuchać. Państwu Młodym składamy najserdeczniejsze życzenia na tą nową drogę życia. 

Listopad to miesiąc w którym częściej wspominamy tych którzy od nas odeszli. W sobotę tydzień po świecie zmarłych zebraliśmy się na naszym parafialnym cmentarzu aby pomodlić się za tych strażaków którzy tu leżą. Uroczystość rozpoczął apel prowadzony przez prezesa Klemensa Ptacha. Modlitwę poprowadził ks. kapelan strażaków Ryszard Andruszczak. Modliła się z nami pani Burmistrz Marzena Świeczak.  My orkiestranci zapaliliśmy świeczki i modliliśmy się na grobach kapelmistrzów: Marka Kozickiego i Wiesława Walendy, orkiestrantów Magdę Krawczyk, Zbyszka Kaczorowskiego, Józefa i Franciszka Makulców, tamburmajora naszej orkiestry Stanisława Bylinkę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

W sobotę 26 października na zaproszenie Moniki - Druhny z OSP Porzecze Mariańskie uczestniczyliśmy w jej uroczystym ślubie przed ołtarzem Matki Boskiej Goźlińskiej. Wspaniale było zagrać w tym pięknym i zabytkowym sanktuarium. Niesamowite wrażenie wywarła na nas wspaniała akustyka tej drewnianej budowli. Parze młodej z najlepszymi życzeniami muzyczny wkład naszej orkiestry w tą uroczystość.

W sobotę 5 października wybraliśmy się w nieco mniejszym składzie żeby zobaczyć jak i co grają najlepsze orkiestry dęte w Polsce. Wyjazd był owocny w przeżycia artystyczne niestety bardziej wzrokowe niż muzyczne gdyż akustyka na stadionie narodowym jest fatalna. Zapraszam do galerii zdjęć. 

80-ta rocznica zbombardowania naszego miasta przez lotnictwo niemieckie które zniszczyło więcej niż połowę naszego miasta została upamiętniona przez modlitwę w Kolegiacie garwolińskiej na Mszy św z udziałem władz miasta i muzyczną oprawą naszej orkiestry.

1 Września 2019r o godz. 10 uczestniczyliśmy we Mszy św. którą na prośbę władz miasta odprawiona została w Kolegiacie w intencji ofiar agresji hitlerowskiej i II Wojny Światowej. 

W niedzielę 18 sierpnia uczestniczyliśmy w uroczystościach święta klubu sportowego Wilga Garwolin. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Była to tylko jedna z uroczystości bo parafia świętowała też uroczyste powitanie pątników z pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy poprowadziliśmy korowód sportowców na Zarzecze gdzie sportowcy połączyli swoją imprezę z inną o nazwie Zasmakuj Garwolin. 

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego były pierwszą uroczystością na której zagraliśmy przy nowym proboszczu. Ks. Stanisław Szymuś w ciepłych słowach podziękował i docenił nasz udział w uroczystości. Pierwszy raz w mundurze wojskowym wystąpiła pani wicestarosta Iwona Kurowska. Natomiast ze sztandarem PSL wystąpił były starosta Marek Chciałowski. Bardzo podobała mi się modlitwa wiernych w wykonaniu pana dr Marka Drozdowskiego. 

30 czerwca w naszej kolegiacie dziękowaliśmy za 11 lat pracy ks. Ryszarda Andruszczaka. Decyzją ks. Biskupa przeniesiony został na zasłużoną emeryturę. W imieniu strażaków podziękował mu prezes Klemens Ptach. My ze swej strony dziękowaliśmy mu muzycznie za wielką sympatię jaką okazywał naszej orkiestrze. 

W sobotę 29 czerwca pojechaliśmy z orkiestrą na gościnne występy w miejscu gdzie narodził się nasz słynny pisarz Henryk Sienkiewicz. W kościele gdzie był chrzczony zagraliśmy na Mszy św z okazji odpustu św Piotra i Pawła. Modlono się także w intencji miejscowych strażaków którzy świętowali wejście do krajowej sieci ratownictwa. Po Mszy obeszliśmy kościół w procesji, następnie przemaszerowaliśmy z marszem pod remizę gdzie Hymnem Narodowym rozpoczęliśmy część oficjalną uroczystości. Po obiedzie daliśmy koncert. Zagraliśmy większość muzyki wojskowej i trochę rozrywkowej. Mimo nieco wakacyjnego składu daliśmy radę. 

Procesję Bożego Ciała przeszliśmy jak co roku w parafii Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jak co roku strażacy ubierają ołtarz na Boże Ciało. W tym roku może ołtarz zmienił się niewiele lecz coraz większy udział w jego budowie miało nowe pokolenie strażaków. Tradycja chyba nie zaginie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Tegoroczne Dni Garwolina nie mogły się odbyć bez udziału naszej orkiestry. Nasz udział w tym wydarzeniu to oprawa Mszy św., poprowadzenie korowodu na Zarzecze oraz koncert w amfiteatrze.

W niedzielę 9 września uświetniliśmy uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłym członkom Ruchu Ludowego. 

W sobotę 8 czerwca zagraliśmy na ślubie Karoliny i Michała. Nowożeńcom i tacie Karoliny a naszemu koledze Józiowi Najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

Główną różnicą tegorocznego święta 1 PSK był chyba brak deszczu który jakoś ominął w tym roku teren leszczyńskiej siedziby OSP. Dla nas to była druga impreza w tym dniu, po Dniu Strażaka. Impreza niewiele odbiegała w programie od ubiegłorocznych. Dla nas to oprawa Mszy św. i mały koncert pieśni religijnych przed Mszą i wojskowych po. Chyba gwoździem programu był występ kaskaderów w strojach husarii.