W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zagraliśmy na Mszy św. o godz. 11:30. Zagraliśmy kilka kolęd przed i w trakcie Mszy. Pierwszy raz w składzie orkiestry wystąpili Lena i Dawid grający na sakshornach altowych.  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2017r odszedł od nas Bogdan Tobiasz. Przez wiele lat grał w naszej orkiestrze na klarnecie i saksofonie. Niestety nie dane nam było pożegnać go muzycznie z całą orkiestrą na cmentarzu. Żegnamy go więc tu słowami modlitwy: "Dobry Jezu a nasz Panie daj mu Wieczne Spoczywanie". 

W niedzielę 17 grudnia spotkaliśmy się aby złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Aby przybliżyć nastrój świąteczny zagraliśmy kilka kolęd. W spotkaniu uczestniczyli też władze miejskie, powiatowe, strażackie. Gościliśmy kombatantów i ludzi związanych z naszą OSP. 

Święto Niepodległości uczciliśmy poprzez oprawę Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i przy pomniku upamiętniającym pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w naszym mieście. Pewnym novum było odśpiewanie Hymnu Narodowego przy pomniku i to czterech zwrotek. Ciekawe były też imprezy towarzyszące na wolnym powietrzu. Wystąpił też Chór Miasta Garwolina z towarzyszeniem orkiestry z Trąbek. Nasze miasto ubogaciło się też o mural na nieciekawej dotąd ścianie transformatora.

W Niedzielę po święcie Wszystkich Świętych zebraliśmy się w kolegiacie Przemienienia Pańskiego na Mszy św. o godzinie 10:00 aby wspomnieć tych druhów których z nami już nie ma. Słowo pamięci o nich powiedział Prezes Klemens Ptach. Piękne kazanie powiedział ksiądz Dziekan Ryszard Andruszczak nasz strażacki duszpasterz. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wzięliśmy z orkiestrą udział w procesji innej niż tej na Boże Ciało.  Zapraszam do posłuchania przemówienia Prezesa

24 października 2017r pożegnaliśmy druha Aleksandra Maszkiewicza. Ten dzień przeszedł do historii z powodu  powrotu po 40 latach do sekcji perkusji Antoniego Garwolińskiego. 

W sobotę 30 września 2017 o godz 16:00 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zebraliśmy się aby towarzyszyć naszej koleżance z orkiestry w wyjątkowym dla niej chwili. Mamy nadzieję że dzięki naszej muzyce uświetniliśmy to wydarzenie. Młodej parze "Życzymy i Zdrowia i Szczęścia i Błogosławieństwa przez ręce Maryi". Zapraszam do obejrzenia i posłuchania fragmentów muzycznych tej uroczystości.

Święto Wojska Polskiego uczciliśmy na Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego gdzie daliśmy oprawę muzyczną i przy pomniku Marszałka Piłsudskiego dokąd poprowadziliśmy sztandary władze i uczestników uroczystości.

2 lipca 2017 roku nasza orkiestra była gospodarzem i współorganizatorem drugiego już Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. Zaczęliśmy marszem - hymnem "Orkiestry Dęte". "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" mówią słowa piosenki i to chyba prawda bo w naszym powiecie działa ich 8. W tym roku oprócz naszej wystąpiły orkiestry z Pilawy, Żelechowa, Borowia, Miastkowa i Trąbek.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to chyba najbardziej pracowity dzień w roku dla naszej orkiestry. Zaczęliśmy o godz. 10:00 uczestnicząc i dając oprawę muzyczną Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Następnie poprowadziliśmy orszak na tereny zarzecza. Po południu wystąpiliśmy z godzinnym koncertem. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się niemal cały rok.

W tym roku pogoda podczas procesji była idealna. Ciepło ale nie upalnie. Być może to zasługa jubileuszu że ksiądz Dziekan chwalił naszą orkiestrę bardziej niż w poprzednich latach. (A może mi się tylko zdawało ;) )

Od kiedy pamiętam strażacy ubierali ołtarz na procesję Bożego Ciała. Oczywiście i w tym roku zebraliśmy się by ustawić ołtarz i godnie przyjąć Pana Jezusa w Naj swiętrzym Sakramencie. Każdy wie co ma robić więc praca została wykonana dość szybko.

W piękną niedzielę 28 maja 2017 roku świętowaliśmy razem ze strażakami z Woli Rębkowskiej ich jubileusz 95-lecia. Bardzo dziękujemy im za gościnność i wspaniałą atmosferę. Widać, że dla mieszkańców to święto jest czymś ważnym o czym świadczy ich liczne przybycie. Szeroką reprezentacje miały też nasze władze. Nasz udział zaznaczyliśmy oprawą muzyczną Mszy św. oraz krótkim koncertem przy stołach. 

W niedzielę o 13:30 rozpoczęła się Msza Święta polowa rozpoczynające tegoroczne obchody święta 1 PSK. Daliśmy oprawę muzyczną na Mszy a potem zagraliśmy marsza Strzelców Konnych który przed wojną rozpoczynał pułkowe świętowanie. Następnie zagraliśmy mały koncert wojskowo- patriotyczny. Tegoroczne obchody pierwszy raz od trzech lat odbyły się bez deszczu. 

Tegoroczne obchody dnia strażaka odbyły się pod hasłem 110 lecia orkiestry. Z tej okazji nasza OSP wydała książkę o naszej orkiestrze i swojej ostatniej działalności. Były też pamiątkowe medale. Niedzielne obchody rozpoczęliśmy od przemarszu z muzyką do kościoła Przemienienia Pańskiego gdzie okolicznościową przemowę i apel zmarłych strażaków poprowadził prezes Klemens Ptach.

Święto Konstytucji 3 Maja uświetniliśmy swoją obecnością na Mszy Świętej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej i przy pomniku przy szkole. Przed Mszą występ miał pan Górka - aktor i jego zespół. Pięknie śpiewał lecz mowy ciężko było zrozumieć. Nagłośnienie lub akustyka w tamtym kościele fatalna. Na szczęście młodzieży przy kamieniu nie kazano mówić wierszyków więc uroczystość skończyła się w miarę szybko. 

W związku z przypadającym 4 maja Dniem Strażaka i rocznicą 110 lecia Orkiestry OSP Garwolin władze naszej OSP zapraszają na uroczystości.

W Poniedziałek Wielkanocny pożegnaliśmy naszą koleżankę Magdę Krawczyk. Arturowi i całej rodzinie i bliskim składam wyrazy współczucia. 

Jak co roku oznajmiliśmy światu Zmartwychwstanie Pańskie. Zagraliśmy w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej tak że jej proboszcz stwierdził: "Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza" Muzyczne urywki z tej uroczystości są poniżej. 

 

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji dostaliśmy od zarządu naszej OSP życzenia świąteczne wygłoszone osobiście przez Prezesa i potwierdzone na piśmie przez zarząd straży. Pozwolę sobie dołączyć się do tych życzeń i ze swej strony życzyć zdrowych wesołych Świąt Wielkiej Nocy i zaprosić na Mszę Świętą Rezurekcyjną w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej gdzie zagra nasza orkiestra. 

26 marca 2017r na zaproszenie organizatorów I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - Szkoły Tańca Kordaszewscy daliśmy oprawę muzyczną podczas finału tej imprezy. Taniec i muzyka to dobre połączenie bo choć można tylko muzyki słuchać to z tańcem tworzy inną jakość. Niestety nasza muzyka była tylko oprawą początku gali. Może kiedyś zagramy także do tańca...

W niedzielę 5 marca o godz. 10:00 zebraliśmy się w Kolegiacie gdzie zamówiliśmy Mszę świętą w intencji powrotu do zdrowia naszej koleżanki Magdy. Mszę odprawił i modlił się z nami ksiądz dziekan Ryszard Andruszczak.