W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zagraliśmy na Mszy św. o godz. 11:30. Zagraliśmy kilka kolęd przed i w trakcie Mszy. Pierwszy raz w składzie orkiestry wystąpili Lena i Dawid grający na sakshornach altowych.  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2017r odszedł od nas Bogdan Tobiasz. Przez wiele lat grał w naszej orkiestrze na klarnecie i saksofonie. Niestety nie dane nam było pożegnać go muzycznie z całą orkiestrą na cmentarzu. Żegnamy go więc tu słowami modlitwy: "Dobry Jezu a nasz Panie daj mu Wieczne Spoczywanie". 

W niedzielę 17 grudnia spotkaliśmy się aby złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Aby przybliżyć nastrój świąteczny zagraliśmy kilka kolęd. W spotkaniu uczestniczyli też władze miejskie, powiatowe, strażackie. Gościliśmy kombatantów i ludzi związanych z naszą OSP. 

Święto Niepodległości uczciliśmy poprzez oprawę Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i przy pomniku upamiętniającym pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w naszym mieście. Pewnym novum było odśpiewanie Hymnu Narodowego przy pomniku i to czterech zwrotek. Ciekawe były też imprezy towarzyszące na wolnym powietrzu. Wystąpił też Chór Miasta Garwolina z towarzyszeniem orkiestry z Trąbek. Nasze miasto ubogaciło się też o mural na nieciekawej dotąd ścianie transformatora.

W Niedzielę po święcie Wszystkich Świętych zebraliśmy się w kolegiacie Przemienienia Pańskiego na Mszy św. o godzinie 10:00 aby wspomnieć tych druhów których z nami już nie ma. Słowo pamięci o nich powiedział Prezes Klemens Ptach. Piękne kazanie powiedział ksiądz Dziekan Ryszard Andruszczak nasz strażacki duszpasterz. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wzięliśmy z orkiestrą udział w procesji innej niż tej na Boże Ciało.  Zapraszam do posłuchania przemówienia Prezesa

24 października 2017r pożegnaliśmy druha Aleksandra Maszkiewicza. Ten dzień przeszedł do historii z powodu  powrotu po 40 latach do sekcji perkusji Antoniego Garwolińskiego. 

W sobotę 30 września 2017 o godz 16:00 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zebraliśmy się aby towarzyszyć naszej koleżance z orkiestry w wyjątkowym dla niej chwili. Mamy nadzieję że dzięki naszej muzyce uświetniliśmy to wydarzenie. Młodej parze "Życzymy i Zdrowia i Szczęścia i Błogosławieństwa przez ręce Maryi". Zapraszam do obejrzenia i posłuchania fragmentów muzycznych tej uroczystości.

Święto Wojska Polskiego uczciliśmy na Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego gdzie daliśmy oprawę muzyczną i przy pomniku Marszałka Piłsudskiego dokąd poprowadziliśmy sztandary władze i uczestników uroczystości.

2 lipca 2017 roku nasza orkiestra była gospodarzem i współorganizatorem drugiego już Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych. Zaczęliśmy marszem - hymnem "Orkiestry Dęte". "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" mówią słowa piosenki i to chyba prawda bo w naszym powiecie działa ich 8. W tym roku oprócz naszej wystąpiły orkiestry z Pilawy, Żelechowa, Borowia, Miastkowa i Trąbek.

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to chyba najbardziej pracowity dzień w roku dla naszej orkiestry. Zaczęliśmy o godz. 10:00 uczestnicząc i dając oprawę muzyczną Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Następnie poprowadziliśmy orszak na tereny zarzecza. Po południu wystąpiliśmy z godzinnym koncertem. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się niemal cały rok.