Tradycyjnie już Boże Narodzenie obchodzimy muzycznie w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Daliśmy kolędową oprawę Mszy św o godz. 11:30 w drugi dzień świąt t.j. 26 grudnia. W tym roku jako solistka wystąpiła z nami Jola Baranowska i oczywiście Tadeusz Talarek

 

11_Listopada 2013r. w kościele parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie uroczystą Mszą św. rozpoczęły się obchody Dnia Niepodległości w naszym mieście. Ich przebieg niewiele odbiegał od wypracowanego od lat programu. Jedyne odstępstwo i to chyba w dobrym kierunku to rozpoczęcie uroczystości w kościele Hymnem Państwowym. W końcu Hymnu nie powinniśmy się wstydzić. Po Mszy przemarsz do pomnika i składanie kwiatów. Pogoda dopisała. Trochę było chłodno, ale nie padało.

22_października orkiestra wzięła udział w obchodach odpustowych w parafii Jana Pawła II w Sulbinach. Zagraliśmy na Mszy św. oraz podczas adoracji relikwii Błogosławionego. Wokalnie towarzyszył nam Tadeusz Talarek. Mamy szczególne nabożeństwo dla Jana Pawła II. Był czas gdy naszą orkiestrę nazywano "Papieska" Było to w roku 1983 po powitaniu Ojca św. w Warszawie w czasie stanu wojennego kiedy orkiestra poprowadziła pochód z ulicy Żwirki i Wigury na Stare Miasto przez całe centrum miasta.

20_października w sali kinowej Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury odbył się koncert orkiestry poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II. Zagraliśmy utwory religijne i patriotyczne które kojarzą nam się z osobą i czasami Naszego Papieża. 

14_lipca orkiestra uświetniła uroczystości odpustowe w Górkach. Niestety nie mogłem tam być. Gdyby ktoś miał zdjęcia i dokładniejsze informacje, to je tu umieszczę.

 

15_sierpnia 2013r uczestniczyliśmy w obchodach święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920r. Zagraliśmy na Mszy św. następnie przeprowadziliśmy sztandary i uczestników uroczystości pod pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie odegraliśmy Hymn i I brygadę. Potem przeszliśmy do Domu Kultury.

Dni Garwolina były bardzo pracowite dla naszej orkiestry. 15 czerwca w sobotę o godz. 14:00 uczestniczyliśmy w ceremoni otwarcia basenu. W Niedzielę o 10:00 uczestniczyliśmy w Mszy św. następnie poprowadziliśmy korowód na zarzecze. Po południu ok godz. 17:00 orkiestra zagrała ponad godzinny koncert. Jak widać publiczność dopisała.

30_czerwca w Garwolinie odbyły się Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich. Pierwsze takie zawody odbyły się 10 lat temu. Nam przypadło w udziale uczestniczyć w ceremonii otwarcia. Wcześniej daliśmy krótki koncert niespodziewanie przerwany przez obfity deszcz. Na szczęście nie trwał on długo i pogoda nie przeszkodziła tej imprezie.

19_maja 2013 Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie świętowała Dzień Strażaka. Obchody rozpoczęły się już w sobotę na garwolińskim cmentarzu. Oddano hołd tym którzy wcześniej działali na rzecz straży. W niedzielę o 9:30 poszliśmy z muzyką do kościoła gdzie o 10:00 ks. Ryszard Andruszczak odprawił Mszę św w intencji strażaków. Otrzymał też pamiątkowy medal i "tusz" od orkiestry. Po mszy przemaszerowaliśmy do pomnika AK na skwerku i do pomnika pomordowanych podczas II Wojny Światowej przez Niemców przy moście. Następnie Przy remizie wręczono odznaczenia i wygłoszono okolicznościowe przemówienia, które zaczęła pani Poseł Stanisława Prządka. Oficjalną część uroczystości zakończyło oddanie honorów sztandarami Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, patronowi naszej straży.

 

12_maja braliśmy udział w uroczystościach Święta 1 Pułku Strzelców Konnych który stacjonował w koszarach w Garwolinie. Pułk miał kiedyś swoją orkiestrę która w czasach przedwojennych była wzorem dla orkiestry strażackiej. Dziś tradycje Pułku kontynuują grupy rekonstrukcyjne. Nam przypadła zaszczytna rola pełnienia funkcji Orkiestry Pułkowej. Oczywiście jest to dla nas zaszczyt. Chyba jednak do tradycji grania na koniach podczas jazdy chyba już nikt nie wróci. Koniom chyba też nasza muzyka nie przypadła do gustu. Zamiast stać na baczność podczas hymnu to dźwięki muzyki odebrały jako sygnał do odwrotu.