1 Września 2019r o godz. 10 uczestniczyliśmy we Mszy św. którą na prośbę władz miasta odprawiona została w Kolegiacie w intencji ofiar agresji hitlerowskiej i II Wojny Światowej. 

W niedzielę 18 sierpnia uczestniczyliśmy w uroczystościach święta klubu sportowego Wilga Garwolin. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Była to tylko jedna z uroczystości bo parafia świętowała też uroczyste powitanie pątników z pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy poprowadziliśmy korowód sportowców na Zarzecze gdzie sportowcy połączyli swoją imprezę z inną o nazwie Zasmakuj Garwolin. 

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego były pierwszą uroczystością na której zagraliśmy przy nowym proboszczu. Ks. Stanisław Szymuś w ciepłych słowach podziękował i docenił nasz udział w uroczystości. Pierwszy raz w mundurze wojskowym wystąpiła pani wicestarosta Iwona Kurowska. Natomiast ze sztandarem PSL wystąpił były starosta Marek Chciałowski. Bardzo podobała mi się modlitwa wiernych w wykonaniu pana dr Marka Drozdowskiego. 

30 czerwca w naszej kolegiacie dziękowaliśmy za 11 lat pracy ks. Ryszarda Andruszczaka. Decyzją ks. Biskupa przeniesiony został na zasłużoną emeryturę. W imieniu strażaków podziękował mu prezes Klemens Ptach. My ze swej strony dziękowaliśmy mu muzycznie za wielką sympatię jaką okazywał naszej orkiestrze. 

W sobotę 29 czerwca pojechaliśmy z orkiestrą na gościnne występy w miejscu gdzie narodził się nasz słynny pisarz Henryk Sienkiewicz. W kościele gdzie był chrzczony zagraliśmy na Mszy św z okazji odpustu św Piotra i Pawła. Modlono się także w intencji miejscowych strażaków którzy świętowali wejście do krajowej sieci ratownictwa. Po Mszy obeszliśmy kościół w procesji, następnie przemaszerowaliśmy z marszem pod remizę gdzie Hymnem Narodowym rozpoczęliśmy część oficjalną uroczystości. Po obiedzie daliśmy koncert. Zagraliśmy większość muzyki wojskowej i trochę rozrywkowej. Mimo nieco wakacyjnego składu daliśmy radę. 

Procesję Bożego Ciała przeszliśmy jak co roku w parafii Przemienienia Pańskiego. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jak co roku strażacy ubierają ołtarz na Boże Ciało. W tym roku może ołtarz zmienił się niewiele lecz coraz większy udział w jego budowie miało nowe pokolenie strażaków. Tradycja chyba nie zaginie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Tegoroczne Dni Garwolina nie mogły się odbyć bez udziału naszej orkiestry. Nasz udział w tym wydarzeniu to oprawa Mszy św., poprowadzenie korowodu na Zarzecze oraz koncert w amfiteatrze.

W niedzielę 9 września uświetniliśmy uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłym członkom Ruchu Ludowego. 

W sobotę 8 czerwca zagraliśmy na ślubie Karoliny i Michała. Nowożeńcom i tacie Karoliny a naszemu koledze Józiowi Najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.