W tamtym roku nasza rodzima OSP z Garwolina wspólnym wysiłkiem władz różnych szczebli i sponsorów otrzymała nowy samochód gaśniczy. Niestety korona-wirus pokrzyżował plany organizacji dużego wydarzenia strażackiego w maju. Tak więc udało się trzy miesiące później. Okazja do świętowania była podwójna bo w tym roku nasza straż obchodzi 145 rocznicę swojego powstania. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy władze i sponsorzy m.in. burmistrz Marzena Świeczak Starosta Mirosław Walicki, poseł Grzegorz Woźniak.  My jako orkiestra daliśmy oprawę muzyczną. Nasi koledzy z orkiestry z najwyższym stażem zostali odznaczeni specjalnymi medalami. 

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Uświetniliśmy go obecnością i oprawą Mszy Świętej i prowadząc pochód z kościoła do pomnika z graną na ogół na defiladach Warszawianką. Wykonaliśmy obowiązkowe  w tym dniu: Hymn Polski, Rotę, Pieśń Wojska Polskiego - My Pierwsza Brygada. Do składania wieńców pod pomnikiem zagrał werbel. Chyba uroczystości w Garwolinie się podobają bo zjeżdżają do nas coraz to inni parlamentarzyści.  

W niedzielę 21 czerwca zagraliśmy też na kolejnej Mszy św ( o godz. 12.00). Była to Msza Prymicyjna ks. Sławomira Ochnika który pochodzi z terenu parafii Przemienienia Pańskiego. Dawno już w Kolegiacie garwolińskiej nie było takiej uroczystości. Kiedyś więcej młodych ludzi wybierało trudną drogę kapłańską. Na wejście zagraliśmy Marsza weselnego na prośbę proboszcza naszej kolegiaty dla podkreślenia rangi i podniosłości tej uroczystości. 

W tym roku obchody Dnia Garwolina były mocno ograniczone przez epidemię koronowirusa. Chyba jedynym akcentem podkreślającym podniosłość Mszy św. w intencji mieszkańców z udziałem władz miasta i powiatu była obecność naszej orkiestry. Nie było sztandarów a po Mszy tradycyjnego korowodu na Zarzecze. Niestety nie odbył się też koncert naszej orkiestry najważniejszy dla nas występ w ciągu roku wymagający wielu prób i przygotowań. 

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może" tak więc 13 czerwca 2020r o godzinie 16:00 odbył się ślub naszej koleżanki z orkiestry Pauliny. Młodej parze składamy najserdeczniejsze życzenia na nową  drogę życia. 

Procesja Bożego Ciała w Kolegiacie Garwolińskiej była pierwszym naszym publicznym występem po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Ominęły nas występy na Rezurekcji, 3 Maja, Dni Strażaka, święto 1 PSK a może i więcej imprez. Miejmy nadzieję że wiecej podobnych przerw już nie będzie. Za ten powrót do normalności i za inne łaski podziękowaliśmy Najwyższemu w procesji Bożego Ciała.

W tym roku żyliśmy w niepewności wywołanej koronawirusem. Raczej nic nie wskazywało że odbędą się tradycyjne procesje. Jeszcze tydzień wcześniej zapowiadano jedynie procesję wokół kościoła. Dzięki dosyć odważnym decyzjom władz świeckich i kościelnych świętowanie na ulicy było możliwe. Tak więc jak co roku ołtarz na procesję wystawiła nasza Ochotnicza Straż Pożarna z Garwolina. Co ważne kierownictwo nad pracami przejmuje młodsze pokolenie strażaków. Praca idzie chyba spokojniej i szybciej. 

W związku z epidemią Korona-wirusa nie mogliśmy wystąpić na procesji rezurekcyjnej. Wszyscy musieliśmy zostać w domu ale przecież z domu też mogliśmy ogłosić światu że "Wesoły nam dzień dziś nastał" My z Jasiem zagraliśmy przed domem. Patryk zagrał solo. Podobno muzykę słychać było też na Zawadach. To chyba pierwszy raz od II Wojny Światowej  kiedy orkiestra nie zagrała na rezurekcji w kościele. 

To już druga zabawa na której bawi się i innych nasza orkiestra. To zarazem wyzwanie bo trzeba zmierzyć się z repertuarem innym niż ten grany na co dzień ale i przyjemność bo po koncercie na którym bawią się inni bawimy się sami. W tym roku oprócz nas zagrały zespoły Alien, Fale Wilgi, Discover i Dekold. Zapraszam na film i obejrzenie zdjęć z tego wydarzenia.

Program na bal:

->Nr 31 POŻEGNANIE OJCZYZNY

->Nr 92 BAŁKANICA

->Nr 98 WIŚNIOWY SAD

->Nr 163 MAŁGOŚKA

->Nr 172 WALC Z FILMU "TRĘDOWATA"

->Nr 77 LA PALOMA

->Nr 39 JAMBALAYA

->Nr 164 ZA TOBĄ PÓJDĘ JAK NA BAL

->Nr 173 TANGO JALOUSIE

->Nr 177 CZERWONA JARZĘBINA

->Nr 175 TAKIE ŁADNE OCZY

->Nr 176 CO ZA NOC

Rezerwa:

->Nr 161 CYGANECZKA ZOSIA

->Nr 9 POLKA KOKIETKA

->Nr 45 SOKOŁY

Jak co roku spotykamy się w strażackim gronie powiększonym o zaproszone osoby z władz i organizacji. Jest okazja podzielić się opłatkiem wysłuchać przemówień i życzeń od władz, zaśpiewać kolędy, dowiedzieć się co się wydarzyło w poprzednim roku. Były też głosowania wymagane przez statut naszej organizacji i część mniej oficjalna z obiadem i biesiadą. 

To już tradycja że w święto Objawienia Pańskiego uczestniczymy w Mszy świętej która rozpoczyna Pochód Trzech Króli. w Tym roku procesja wyruszała z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej do Kolegiaty. Ale nowy proboszcz zapowiada że to nie uchodzi aby Trzej Królowie przybywali od zachodu i trzeba to zmienić. 

Jak co roku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolędujemy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Na Mszy św o godz. 11:30 daliśmy oprawę muzyczną a po Mszy zagraliśmy koncert kolędowy który poprowadził i zaśpiewał Tadeusz Talarek. Orkiestrą dyrygował Zbigniew Miętus. 

W niedzielę 22 grudnia jeszcze nim w noc wigilijną zabrzmi kolęda "Bóg się Rodzi" my już zaczęliśmy  kolędowanie. Zagraliśmy dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem kadry szkoły, ale i dzieci które były bardzo zainteresowane koncertem a i także instrumentami muzycznymi. Myślę że zaciekawiła ich tez historia powstania kolęd które graliśmy. Przygotował, zebrał informacje i zaśpiewał kolędy Tadeusz Talarek. 

W poniedziałek 11 listopada obchodzilismy swieto niepodległosci. W oprawie muzycznej tego święta zaszła mała zmiana. Zarówno w Kolegiacie i przy pomniku nasza orkiestra zagrała po cztery zwrotki hymnu. Wokalnie wspierał nas jak zwykle Tadeusz Talarek

W sobotę 9 listopada usłyszeliśmy jak ślubują sobie przed ołtarzem dozgonną miłość Małgosia nasza koleżanka z orkiestry i Piotr. Oczywiście mieliśmy swój muzyczny wkład w tą doniosłą uroczystość. Staraliśmy się bardzo. Pięknie śpiewał Tadeusz. A jak wyszło można posłuchać. Państwu Młodym składamy najserdeczniejsze życzenia na tą nową drogę życia. 

Listopad to miesiąc w którym częściej wspominamy tych którzy od nas odeszli. W sobotę tydzień po świecie zmarłych zebraliśmy się na naszym parafialnym cmentarzu aby pomodlić się za tych strażaków którzy tu leżą. Uroczystość rozpoczął apel prowadzony przez prezesa Klemensa Ptacha. Modlitwę poprowadził ks. kapelan strażaków Ryszard Andruszczak. Modliła się z nami pani Burmistrz Marzena Świeczak.  My orkiestranci zapaliliśmy świeczki i modliliśmy się na grobach kapelmistrzów: Marka Kozickiego i Wiesława Walendy, orkiestrantów Magdę Krawczyk, Zbyszka Kaczorowskiego, Józefa i Franciszka Makulców, tamburmajora naszej orkiestry Stanisława Bylinkę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

W sobotę 26 października na zaproszenie Moniki - Druhny z OSP Porzecze Mariańskie uczestniczyliśmy w jej uroczystym ślubie przed ołtarzem Matki Boskiej Goźlińskiej. Wspaniale było zagrać w tym pięknym i zabytkowym sanktuarium. Niesamowite wrażenie wywarła na nas wspaniała akustyka tej drewnianej budowli. Parze młodej z najlepszymi życzeniami muzyczny wkład naszej orkiestry w tą uroczystość.

W sobotę 5 października wybraliśmy się w nieco mniejszym składzie żeby zobaczyć jak i co grają najlepsze orkiestry dęte w Polsce. Wyjazd był owocny w przeżycia artystyczne niestety bardziej wzrokowe niż muzyczne gdyż akustyka na stadionie narodowym jest fatalna. Zapraszam do galerii zdjęć. 

80-ta rocznica zbombardowania naszego miasta przez lotnictwo niemieckie które zniszczyło więcej niż połowę naszego miasta została upamiętniona przez modlitwę w Kolegiacie garwolińskiej na Mszy św z udziałem władz miasta i muzyczną oprawą naszej orkiestry.

1 Września 2019r o godz. 10 uczestniczyliśmy we Mszy św. którą na prośbę władz miasta odprawiona została w Kolegiacie w intencji ofiar agresji hitlerowskiej i II Wojny Światowej. 

W niedzielę 18 sierpnia uczestniczyliśmy w uroczystościach święta klubu sportowego Wilga Garwolin. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Była to tylko jedna z uroczystości bo parafia świętowała też uroczyste powitanie pątników z pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszy poprowadziliśmy korowód sportowców na Zarzecze gdzie sportowcy połączyli swoją imprezę z inną o nazwie Zasmakuj Garwolin.