Dzięki uprzejmości pana Stanisława Leszka mamy nagranie koncertu. Dziękujemy!

Zapraszam do oglądania

 

Na Rezurekcji pierwszy raz wystąpił z naszą orkiestrą Janek. Gra na Alcie czyli sakshornie altowym. Życzymy mu dużo przyjemności ze wspólnego muzykowania!

Jak co roku nasza orkiestra uczestniczyła w uroczystej Mszy Rezurekcyjnej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Zagraliśmy na procesji wokoło kościoła i oprawę Mszy świętej. 

24 marca 2024 roku odbyła się uroczystość przekazania specjalistycznego samochodu z drabiną dla naszej  garwolińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Samochód przyjechał do nas z Austrii skąd został zakupiony przy wsparciu samorządu Województwa Mazowieckiego, Garwolina i sponsorów. Dziękujemy!

21 marca 2024 o godz. 19::00 w sali garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury odbył się koncert pod nazwą Wiosna Kobiet. Zorganizowano go dla uczczenia Dnia Kobiet i na przywitanie Wiosny. Z Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie wystąpili Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek. Dyrygował Zbigniew Miętus.

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie zagrała na zabawie tanecznej zorganizowanej w naszej siedzibie. Wydarzenie to odbyło się 3 lutego 2024. Oprócz naszej orkiestry bawiły siebie i innych cztery zespoły. Tradycja tych zabaw może mieć już może pól wieku. Tradycyjnie też naszą orkiestrą dyrygował Zbigniew Miętus. Śpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek.

28 stycznia 2024r ok godziny 19:00 odbył się koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Zagraliśmy w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Orkiestrę poprowadził Zbigniew Miętus. Zaśpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek.

W sobotę 13-01-2024 uczestniczyliśmy w zebraniu podsumowującym działalność naszej OSP w 2023r. W zebraniu uczestniczyli też zaproszeni goście i sponsorzy. Nasza orkiestra wprowadziła muzycznie zebranych w klimat świąteczny krótkim występem kolędowym. To spotkanie było też okazją do podzielenia się opłatkiem i wspólnej biesiady. 

7-01-2024 na Mszy św. o godz. 12 daliśmy muzyczną oprawę i koncert kolęd w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. 

W sobotę 6 stycznia 2024 o godz. 11:30 oprawą Mszy św. w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęliśmy Pochód Trzech Króli i nowy rok naszej muzycznej działalności. 

Kontynuujemy kolędowanie. Sylwestrowe południe spędziliśmy w parafii Jana Pawła II w Sulbinach gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. a po niej zagraliśmy koncert kolędowy.

Bardzo dziękujemy samorządowi Województwa Mazowieckiego i Miastu Garwolin za wsparcie finansowe 

To kolejne ważne wsparcie dla naszej jednostki. Nie tylko gasimy pożary, pomagamy podczas klęsk żywiołowych i udzielamy pomocy ofiarom wypadków. Dbamy także o nasze dziedzictwo narodowe i krzewimy kulturę. Orkiestra OSP Garwolin towarzyszy ważnym chwilom w naszym mieście, a naszym mieszkańcom dostarczamy wielu przeżyć artystycznych. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Miasto Garwolin nasza jednostka wzbogaciła się o nowe instrumenty muzyczne. Kwota dofinansowania z budżetu #Mazowsze to 50 000,00 zł, a z Miasto Garwolin 5 600,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 55 600,00 zł. W ramach zadania zakupiono 1 suzafon, 2 waltornie, 2 klarnety i 2 saksofony sopranowe.

Szczegóły :

Orkiestra OSP Garwolin z nowymi instrumentami – OSP Garwolin

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zagraliśmy kolędy na Mszy św. o 11:30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie. Po Mszy dalej kolędowaliśmy z licznie zgromadzoną publicznością. Dziękujemy za wspólne kolędowanie. Następna okazja do zaśpiewania z nami Małgosią Bajek i Tadeuszem  Talarkiem będzie już jutro tj. 31 grudnia na Mszy o godz. 12:00 w parafii Jana Pawła II w Sulbinach. Następna okazja "dopiero" po Nowym Roku. 6 stycznia  o 11:30 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczniemy pochód Trzech Króli, a następnego dnia czyli 7 stycznia o godz. 12:00 zagramy koncert w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego 

W Niedzielę 17 grudnia 2023 roku pierwszy raz z orkiestrą zagrała Marysia. Życzymy jej dużo satysfakcji z muzykowania.

W przedświąteczną niedzielę 17 grudnia 2023r zagraliśmy dla dzieci i wychowawców z ZSS nr 2 w Garwolinie krótki koncert kolędowy. Dziękujemy że śpiewaliście z nami. Dziękujemy za piękny obraz - pamiątkę. Wszystkim życzymy Wszystkiego Co Najlepsze na to Boże Narodzenie!

We wtorek 5 grudnia udaliśmy się do warszawskiego teatru Roma na musical We Will Rock You. Myślę że spektakl się podobał. Nasze muzyczne horyzonty zostały poszerzone. 

Nasz Kapelmistrz otrzymał tytuł "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego w dziedzinie kultury i sztuki".  Dziękujemy za dostrzeżenie ciężkiej pracy Zbyszka i przy okazji też naszej jako orkiestry. Gratulacje!!!

11 listopada 2023 nasza orkiestra uświetniła obchody Dnia Niepodległości. Zagraliśmy na Mszy św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie a potem prowadziliśmy przemarsz pod pomnik upamiętniający pobyt Józefa Piłsudskiego w Garwolinie w czasie wojny 1920r. Zagraliśmy też mały koncert melodii patriotycznych. 

Podczas Koncertu Papieskiego pierwszy raz w orkiestrze zagrał Aleksander. Oto chwila jego prezentacji na zakończenie koncertu. 

 

8 września 2023 poprowadziliśmy kolorowy korowód rozpoczynający festiwal teatrów - Saturator

W sobotę 26 sierpnia zagraliśmy na ślubie syna naszego kolegi Andrzeja w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie