W sobotę 11 lutego odbyła się w siedzibie naszej straży zabawa karnawałowa. Myślę że kontynuuje ona tradycje zabaw strażackich bo przecież grała strażacka orkiestra i jak widać na filmach gościom taka muzyka " w tańcu nie przeszkadzała". Druga sobota lutego to też tradycyjny termin zabawy muzykantów lub jak to się kiedyś mówiło "chałturników". Jak dawniej zespoły z rodzinami bawiły się przy muzyce granej przez kolegów i same występowały.   W tym roku może było bardziej kameralnie ale na parkiecie tego nie było widać. Bal rozpoczęła nasza orkiestra. Zaśpiewali z nami Małgosia Bajek i Tadeusz Talarek. Dyrygował i miał udział w organizacji wydarzenia Zbigniew Miętus. Po nas wystąpiły zespoły ANHELI, DISCOVER, ALIEN i EDEN Dziękujemy też załodze kuchennej za wspaniałe jedzenie i obsługę. Zapraszam do obejrzenia nagrania z występu orkiestry i zdjęć które wykonał piszący te słowa Michał Garwoliński.

12 marca 2023 roku w sali widowiskowej Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury od godzinie 16:30 odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet . Zagraliśmy utwory które chyba powinny spodobać się naszym Paniom. Dla naszych koleżanek z orkiestry były kwiaty i Sto Lat. Wszystkiego Najlepszego! Z orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie zaśpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek. Orkiestrę poprowadził i zaaranżował chyba większość utworów kapelmistrz Zbigniew Miętus. Koncert zapowiedziała Justyna Dybcio. Nagrania wykonał Michał Garwoliński. Zapraszam do słuchania.

W Święto Objawienia Pańskiego przywitaliśmy z kolędami mędrców ze wschodu którzy szli aby oddać hołd Jezusowi. To był pierwszy w tym roku występ w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Zdjęcia eGarwolin. Dzięki

Koncert Papieski był dobrą okazją dla debiutu nowych członków naszej orkiestry którzy od dłuższego czasu przygotowywali się na ten dzień. Zagrali z nami Julia Karolina, Katarzyna, Klaudia, Lena,  Maja, Wojciech. Życzymy dużo satysfakcji z wykonywanej na żywo muzyki.

Wszystkich chętnych do zagrania z nami zapraszamy do orkiestry w każdy wtorek w godzinach 17:00 -19:00 w siedzibie OSP (wejście przy paczkach)

W Środę 5 października 2022r. nasza orkiestra pożegnała Janusza Krawczyka. Zmarły był zasłużonym działaczem OSP ale też ojcem naszego kolegi z orkiestry. Arturowi i całej rodzinie wyrazy współczucia. 

W piątek 9 września 2022 poprowadziliśmy kolorowy korowód artystów ze skwerku przy Kolegiacie na tereny przy Garwolance gdzie miały się odbywać przedstawienia IV festiwalu teatralnego w Garwolinie. Niestety z powodu dość wczesnej pory nie wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu więc skład orkiestry był mocno kameralny. 

Zdjęcia ze strony eGarwolin.pl (Saturator 2022 wystartował – Barwna parada i pierwsze spektakle (egarwolin.pl) )

W Niedzielę 28 sierpnia 2022 udaliśmy się do Józefowa koło Otwocka. Zostaliśmy tam zaproszeni przez parafię Matki Boskiej Częstochowskiej aby uświetnić święto Patronki Parafii. Wzięliśmy udział w Sumie Odpustowej dając oprawę muzyczną zagraliśmy też na procesji. Po uroczystościach religijnych rozpoczął się piknik.  A ten rozpoczął się koncertem naszej orkiestry. Parafianom i Księdzu Proboszczowi dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. 

w Poniedziałek 15 sierpnia nasza orkiestra wzięła udział w obchodach święta Wojska Polskiego. Rozpoczęło się Mszą świętą a po niej dalsze uroczystości przy kamieniu Marszałka Piłsudskiego. (zdjęcia z lokalnych portali internetowych)

Tegoroczne Dni Garwolina jak i poprzednie nie mogły się odbyć bez udziału naszej orkiestry. O 10:00 uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego którą ubogaciliśmy oprawą muzyczną. Następnie poprowadziliśmy korowód na parking przy Garwolance gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. 

Po południu ok godziny 17 zagraliśmy koncert z muzyką rozrywkową i nie tylko. Nagranie z koncertu niedługo zamieścimy.

Co roku nasza orkiestra uczestniczy w procesji Bożego Ciała w parafii Przemienienia Pańskiego. W tym roku zmieniła się nieco trasa i miejsca w których stanęły ołtarze. Zmienił się też dyrygent. Tym razem orkiestrę poprowadził Janusz Wardak. 

W tym roku ołtarz na Boże Ciało został zbudowany w innym miejscu niż poprzednie. Być może to przez remont skwerku w centrum miasta lub może nowy pomysł na tą uroczystość. Tak więc nie brama szkoły tylko kapliczka św. Barbary przy poczcie. Większość prac wzięli na siebie młodsi strażacy lecz ci najstarsi też stawili się w komplecie. Jak budowano ten ołtarz i chyba wszystkie ołtarze w Garwolińskich parafiach można zobaczyć w galerii zdjęć.

12 czerwca 2022 nasza orkiestra wzięła udział w obchodach setnej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych, następnie była Msza święta, część oficjalna z przemówieniami i odznaczeniami. Po krótkiej przerwie zagraliśmy koncert na scenie. Towarzyszył nam podczas całego występu Tadeusz Talarek. 

W poniedziałek 30 maja pożegnaliśmy Zygmunta Ochniewicza strażaka z naszej garwolińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zmarły miał 75 lat. 

8 maja to dzień w którym zakończyła się II Wojna Światowa. Jest to dobra data na wspomnienie tych którzy w niej walczyli a więc między innymi żołnierzy z 1 Pułku Strzelców Konnych z Garwolina. Wspominaliśmy ich w tym roku po przerwie covidowej tradycyjnie na imprezie na terenach przy remizie strażackiej w Leszczynach. My jako orkiestra muzycznie oprawiliśmy Mszę św. a po niej daliśmy koncert głównie z pieśniami wojskowymi. Zaczęliśmy marszem który kiedyś grała orkiestra pułkowa. 

7 maja odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka który przypadał 4 maja. Tego dnia strażacy zebrali się w Górkach aby złożyć kwiaty przy pomniku i uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Muzycznie uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Zdjęcia portal Podlasie 24.pl

3 Maja po przerwie covidowej świętowaliśmy Dzień Konstytucji. Uroczystości religijne odbyły się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej a po nich przemówienie składanie kwiatów i część artystyczna przy szkole im. Tadeusza Kościuszki. Do nas należała muzyczna oprawa tych uroczystości. 

Po covidowej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w Rezurekcji. Ostatnie granie na rezurekcji było w 2019r Powróciliśmy też do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej gdzie prawie corocznie graliśmy na rezurekcji do roku 2018. W 2019 wyjątkowo zagraliśmy w parafii Przemienienia Pańskiego na życzenie odchodzącego wtedy na emeryturę ks. Ryszarda Andruszczaka. 

12 marca w budynku OSP  w Garwolinie o godz. 16:00 odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. 

W sobotę 26 lutego 2022 roku odbyła się zabawa strażacka którą polonezem rozpoczęła i do tańca zagrała Orkiestra Ochotniczej Staży Pożarnej w w Garwolinie. Orkiestrę poprowadził Zbigniew Miętus. Śpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek.

Po południu 16 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe w siedzibie naszej straży. Uczestniczyli w nim oprócz orkiestry i drużyny bojowej naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina, władze województwa, miasta, przedstawiciele PSP i zarządu OSP. Byli też osoby zasłużone dla naszej straży i sponsorzy. Muzycznie nasza orkiestra wprowadziła w nastrój tego wydarzenia krótkim koncertem kolędowym. 

W niedzielę 16 stycznia zagraliśmy na Mszy św o godzinie 10:00 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Odbyła się tam kwesta połączona z kolędowaniem której dochód przeznaczony został na leczenie ministranta Maksa. Życzymy mu zdrowia. 

W niedzielę 2 stycznia 2022r. zagraliśmy o godzinie 12:00 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Najpierw była Msza a po niej daliśmy krótki koncert kolędowy.  Jak w tym świątecznym orkiestrę poprowadził kapelmistrz Zbigniew Mietus a zaśpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek. Był to nasz pierwszy występ w 2022 roku. Drugi jako koncert kolęd i wydaje się że jakość wykonania i chyba jakość nagrania audio są lepsze.  Zapraszam do słuchania