Główną różnicą tegorocznego święta 1 PSK był chyba brak deszczu który jakoś ominął w tym roku teren leszczyńskiej siedziby OSP. Dla nas to była druga impreza w tym dniu, po Dniu Strażaka. Impreza niewiele odbiegała w programie od ubiegłorocznych. Dla nas to oprawa Mszy św. i mały koncert pieśni religijnych przed Mszą i wojskowych po. Chyba gwoździem programu był występ kaskaderów w strojach husarii. 

Nie był to dobry czas na świętowanie Dnia Strażaka. Msza św. a po niej zaraz obiad a po nim na następną imprezę. Ale święto to raczej dla Prezesa bo on jest wtedy głównym aktorem.  Rozpoczął patetycznym przemówieniem o Józefie Piłsudskim. Ksiądz Prałat potem stwierdził, że już jedno kazanie było więc nie będzie mówił drugiego. W części za stołami też Prezes był tym który rozdawał odznaczenia i nagrody. Tak więc śmiało można nazwać ten dzień Dniem Prezesa.

3 maja uczciliśmy wraz z władzami i pocztami sztandarowymi Święto Konstytucji 3 Maja.  Można powiedzieć że mieszkańcy ograniczyli swój udział do części kościelnej uroczystości. Kosynierów przy kamieniu Kościuszki już podziwiali tylko nieliczni. Ale muzykę którą graliśmy słychać było daleko. 

W tym roku odstąpiliśmy od tradycji udziału naszej orkiestry w Rezurekcji w parafii Matki Boskiej  Częstochowskiej. Stało się to na osobistą prośbę ks Ryszarda Andruszczaka który niejednokrotnie dawał wyrazy niezwykłego uwielbienia naszej orkiestry. Myślę że nie zawiedliśmy ks Ryszarda i wszystkich obecnych na tej uroczystości. 

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów nasza orkiestra zagrała do tańca na zabawie strażackiej. Udowodniliśmy sobie i światu że bez prądu też można się bawić. Działo się to 23 lutego 2019 roku w budynku OSP Garwolin.  Dyrygował Zbigniew Miętus, śpiewali Tadeusz Talarek i Monika Kalbarczyk. Potem orkiestra się bawiła a grały inne zespoły bo oprócz tego że bawili się strażacy była to też "zabawa muzykantów" Zagrali dla nas zespoły Discover, Replay, Alien i Sztos Band

W Niedzielę 27 stycznia zostaliśmy zaproszeni do uświetnienia uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej księży którzy wyróżnili się swoją postawą społeczną i niepodległościową  w latach 1861-1947. 

6 stycznia nasza orkiestra uczestniczyła we Mszy świętej w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godzinie 11;30 po której ruszyła procesja Trzech Króli do Kolegiaty. Na Mszy też wystąpił nasz były kolega z orkiestry Andrzej Głowienka który swym wspaniałym operowym głosem zaśpiewał kolędę i psalm.

W sobotę 5 stycznia o godzinie 15 odbyło się spotkanie sprawozdawcze. Niestety nie byłem na tym wydarzeniu więc zdjęcie jest z poprzedniego roku.