Koncert dla naszego papieża Jana Pawła II wykonany przez Orkiestrę OSP Garwolin w sali Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury 11 Października 2015 o 16:00 Dyryguje Zbigniew Miętus. Śpiewa i koncert prowadzi Tadeusz Talarek.

{youtube}playlist?list=PLwG4B0Yq-ZpyVIrhfoCdiY92El6ZyRj3M{/youtube}

27_grudnia to jakby trzeci dzień Świąt Bożego Narodzenia i Niedziela  Świętej Rodziny. Tego dnia modliliśmy się i graliśmy kolędy w parafii Przemienienia Pańskiego na Mszy św. o godzinie 12:00. Po Mszy zagraliśmy koncert na który składały się kolędy: Dzisiaj w Betlejem, Cicha Noc, Bracia Patrzcie Jeno, Jezus Malusieńki, Tryumfy Króla Niebieskiego, W Żłobie Leży, Przybieżeli do Betlejem,Nie Było Miejsca Dla Ciebie i na bis Hej w Dzień Narodzenia. Śpiewał i koncert prowadził Tadeusz Talarek

25_października uczestniczyliśmy w sumie odpustowej w parafii Jana Pawła II. Wokalnie wspomagał nas wokalnie Tadeusz Talarek. Oczywiście graliśmy m.in. Barkę i Nie lękajcie się.

W_drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy we Mszy świętej i kolędowaliśmy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godzinie 11:30

 

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości to pożegnanie pani poseł Stanisławy Prządki. To ostatnie jej wystąpienie w charakterze posła. Zapamiętam może jeszcze rachityczne brawa jakie zebrał ks. proboszcz za swoje płomienne patriotyczne wystąpienie.

 

29_sierpnia 2015 uczestniczyliśmy w obchodach 90-lecia parafii w Marianowie. Przed uroczystościami daliśmy krótki koncert z utworami które kiedyś graliśmy podczas pielgrzymek na Jasną Górę. W końcu nazwa parafii nawiązuje do Matki Boskiej Częstochowskiej której wizerunek widnieje w tamtejszym ołtarzu. Wspólnie z miejscowym chórem daliśmy oprawę Mszy św. i procesji. Po tej duchowej było też miejsce dla strawy dla ciała na pikniku który zorganizowano przy parafii. Może to nie ładnie się chwalić ale miło jest czytać takie słowa jak na fejsbukowej stronie Dawnego Powiatu Garwolińskiego "Koncert Orkiestry z Garwolina serio sprawiał, że ciary szły po całym ciele. Oby więcej takich jubileuszów! Dziękujemy ślicznie - to było ekscytujące przeżycie móc zobaczyć historię parafii, jej proboszczów na własne oczy!"  https://www.facebook.com/DawnyGarwolinIOkolice?fref=nf

W_tym roku nasz udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego nie ograniczył się tylko do oprawy Mszy św. i przemarszu pod pomnik Marszałka. Po uroczystościach przy pomniku daliśmy krótki koncert pieśni patriotycznych w sali kinowej garwolińskiego CSiK. Wokalnie wspomagał nas jak zwykle Tadeusz Talarek.

Jak co roku Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie ubiera swój ołtarz na procesje Bożego Ciała w parafii Przemienienia Pańskiego. Do niedawna robili to ci sami ludzie. Jednak coraz śmielej młodzież strażacka przejmuje tą tradycję. I chyba o to właśnie chodzi.

8_sierpnia 2015 na zaproszenie naszego kolegi Józefa zagraliśmy na ślubie jego córki Anety. Niezwykłym wydarzeniem było wykonanie pieśni "Zdrowaś Maryja" przez Andrzeja Głowienkę z naszym akompaniamentem. Andrzej na codzień występuje w Mediolańskiej La Scali a swoją karierę artystyczną rozpoczynał w naszej orkiestrze. Na koniec odśpiewaliśmy młodej parze życzenia: "i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi".

 

 

12_Lipca 2015r uczestniczyliśmy w uroczystościach 50- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku. Uroczystości oficjalne z Mszą świętą odbyły się na placu przy kościele w Górkach. Okazało się że przygotowany jest specjalny podest dla orkiestry a być może chóru. Na część nieoficjalną pojechaliśmy do Izdebnika gdzie na sali w remizie daliśmy krótki koncert.