Koncert dla naszego papieża Jana Pawła II wykonany przez Orkiestrę OSP Garwolin w sali Garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury 11 Października 2015 o 16:00 Dyryguje Zbigniew Miętus. Śpiewa i koncert prowadzi Tadeusz Talarek.

{youtube}playlist?list=PLwG4B0Yq-ZpyVIrhfoCdiY92El6ZyRj3M{/youtube}

27_grudnia to jakby trzeci dzień Świąt Bożego Narodzenia i Niedziela  Świętej Rodziny. Tego dnia modliliśmy się i graliśmy kolędy w parafii Przemienienia Pańskiego na Mszy św. o godzinie 12:00. Po Mszy zagraliśmy koncert na który składały się kolędy: Dzisiaj w Betlejem, Cicha Noc, Bracia Patrzcie Jeno, Jezus Malusieńki, Tryumfy Króla Niebieskiego, W Żłobie Leży, Przybieżeli do Betlejem,Nie Było Miejsca Dla Ciebie i na bis Hej w Dzień Narodzenia. Śpiewał i koncert prowadził Tadeusz Talarek

25_października uczestniczyliśmy w sumie odpustowej w parafii Jana Pawła II. Wokalnie wspomagał nas wokalnie Tadeusz Talarek. Oczywiście graliśmy m.in. Barkę i Nie lękajcie się.

W_drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy we Mszy świętej i kolędowaliśmy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godzinie 11:30

 

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości to pożegnanie pani poseł Stanisławy Prządki. To ostatnie jej wystąpienie w charakterze posła. Zapamiętam może jeszcze rachityczne brawa jakie zebrał ks. proboszcz za swoje płomienne patriotyczne wystąpienie.

 

29_sierpnia 2015 uczestniczyliśmy w obchodach 90-lecia parafii w Marianowie. Przed uroczystościami daliśmy krótki koncert z utworami które kiedyś graliśmy podczas pielgrzymek na Jasną Górę. W końcu nazwa parafii nawiązuje do Matki Boskiej Częstochowskiej której wizerunek widnieje w tamtejszym ołtarzu. Wspólnie z miejscowym chórem daliśmy oprawę Mszy św. i procesji. Po tej duchowej było też miejsce dla strawy dla ciała na pikniku który zorganizowano przy parafii. Może to nie ładnie się chwalić ale miło jest czytać takie słowa jak na fejsbukowej stronie Dawnego Powiatu Garwolińskiego "Koncert Orkiestry z Garwolina serio sprawiał, że ciary szły po całym ciele. Oby więcej takich jubileuszów! Dziękujemy ślicznie - to było ekscytujące przeżycie móc zobaczyć historię parafii, jej proboszczów na własne oczy!"  https://www.facebook.com/DawnyGarwolinIOkolice?fref=nf

W_tym roku nasz udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego nie ograniczył się tylko do oprawy Mszy św. i przemarszu pod pomnik Marszałka. Po uroczystościach przy pomniku daliśmy krótki koncert pieśni patriotycznych w sali kinowej garwolińskiego CSiK. Wokalnie wspomagał nas jak zwykle Tadeusz Talarek.

Jak co roku Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie ubiera swój ołtarz na procesje Bożego Ciała w parafii Przemienienia Pańskiego. Do niedawna robili to ci sami ludzie. Jednak coraz śmielej młodzież strażacka przejmuje tą tradycję. I chyba o to właśnie chodzi.

8_sierpnia 2015 na zaproszenie naszego kolegi Józefa zagraliśmy na ślubie jego córki Anety. Niezwykłym wydarzeniem było wykonanie pieśni "Zdrowaś Maryja" przez Andrzeja Głowienkę z naszym akompaniamentem. Andrzej na codzień występuje w Mediolańskiej La Scali a swoją karierę artystyczną rozpoczynał w naszej orkiestrze. Na koniec odśpiewaliśmy młodej parze życzenia: "i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi".

 

 

12_Lipca 2015r uczestniczyliśmy w uroczystościach 50- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku. Uroczystości oficjalne z Mszą świętą odbyły się na placu przy kościele w Górkach. Okazało się że przygotowany jest specjalny podest dla orkiestry a być może chóru. Na część nieoficjalną pojechaliśmy do Izdebnika gdzie na sali w remizie daliśmy krótki koncert.

5_Lipca 2015r odbyły się w Garwolinie X Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich. Nasz udział to koncert który zagraliśmy na rozpoczęcie i oprawa muzyczna części oficjalnej. Szkoda tylko, że upał był zbyt duży i chyba tym można tłumaczyć małą ilość widzów na trybunach.

21-czerwca był dla nas dość pracowity. Po Mszy św. o godz 10:00 przeprowadziliśmy korowód na Zarzecze. O godzinie 16:00 daliśmy godzinny koncert. Do tego wydarzenia przygotowaliśmy się przez cały rok. Oczywiście najwięcej pracy chyba włożył w niego nasz Kapelmistrz. Większość tego co gramy zinstrumentował właśnie Zbigniew Miętus. Ciekawe co przygotuje w następnym roku?

24_maja 2015r obchodziliśmy jubileusz 140-lecia naszej Straży Pożarnej. Rozpoczęliśmy przemarszem do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego gdzie nasz Prezes wygłosił przemówienie. Mszę odprawił ks. proboszcz Ryszard Andruszczak w kolcelebrze z ks. Dariuszem Lipcem i ks. Tomaszem Koprianiukiem. Po Mszy przeszliśmy do pomników Marszałka Piłsudskiego i AK w centrum miasta gdzie odegrany został Hymn i złożone kwiaty. Po czym przeszliśmy na plac przy remizie gdzie uroczyście zgodnie ze strażackim ceremoniałem wciągnięto Flagę na masz przy wtórze Hymnu Narodowego. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi posłowie Stanisława Prządka, Grzegorz Wożniak, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która wręczyła Prezesowi Ptachowi i naszej straży m.in. medal Pro Masowia. Byli też Starosta Marek Chciałowski, Burmistrz Tadeusz Mikulski i inni. Szczególnymi gośćmi była delegacja straży pożarnej z Niepokalanowa, która przyjechała z zabytkowym pojazdem z 1923r. p Rozdano dużo odznaczeń. Wszyscy członkowie orkiestry otrzymali pamiątkowe imienne tabliczki.

W_przeddzień obchodów 140-lecia naszej garwolińskiej OSP 23 maja 2015r delegacja naszych strażaków z pocztem sztandarowym oddała cześć tym którzy poprzedzili nas tworząc i służąc w naszej jednostce. Nad ich grobami trzy pokolenia rodziny Miętusów na trąbkach zagrali "Ciszę". Zapaliliśmy też świeczki na strażackich grobach.

Jak co roku nasza orkiestra uczestniczyła w procesji Bożego Ciała w parafii Przemienienia Pańskiego. Pogoda była idealna słonecznie i bez upału. Na koniec mały koncert i dużo oklasków.

Na_święcie 1 Pułku Strzelców Konnych zagraliśmy podczas Mszy św. a także krótki koncert a w nim między innymi Marsz 1 PSK. Niestety pogoda nie dopisała i tylko dzięki zapobiegliwym organizatorom którzy przygotowali dla nas dach nad głową nie zmokliśmy. Na szczęście po Mszy przestało padać.

17_maja 2015 r. na zaproszenie OSP Mrozy uczestniczyliśmy w jubileuszu 90- lecia straży. Zaczęliśmy od małego koncertu, Msza św., odsłonięcie tablicy pamiątkowej, przemarsz na stadion gdzie wręczono odznaczenia i odbyła się defilada. W Mrozach było zimno. Nieco rozgrzał nas obiad, na który zaprosili nas organizatorzy.

5_maja 2015r mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie w teatrze Roma Mama Mia. Dzięki za Muzykę! jak mówią słowa jednej z piosenek Abby użytej w tym widowisku.

 

W_Niedzielę Wielkanocną 5 Kwietnia 2015r.  nasza orkiestra wzięła udział  Mszy Rezurekcyjnej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. w Garwolinie. W składzie orkiestry debiutowali grający na altach Jaś Garwoliński i Maksymilian Żak.

Nasza Straż Pożarna właśnie utworzyła nową stronę internetową jej adres to www.ospgarwolin.pl Zapraszam do obejrzenia

 

W tym roku nasza straż pożarna będzie obchodzić jubileusz 140 lecia. Z tej okazji wydana została publikacja autorstwa Zbigniewa Gnat-Wieteski. Jest to uzupełnienie wydanej wcześniej książki. Zawiera dużo zdjęć bardziej współczesnych. Są też pokazane sylwetki ludzi którzy zasłużyli się naszej straży. Napisano m.in. o prezesie Klemensie Ptachu i kapelmistrzu Tadeuszu Miętusie. Książki z dedykacją od prezesa i kapelmistrzów zostały wręczone członkom orkiestry przez prezesa Ptacha podczas próby w niedzielę 1 marca. Dziękujemy za ten miły prezent.

W_sobotę 28 lutego pożegnaliśmy na cmentarzu w Garwolinie mamę naszego kolegi Józefa Rękawka. Całej pogrążonej w żalu rodzinie składamy wyrazy współczucia.