Dla wszystkich którzy chcą posłuchać jeszcze raz koncertu z Dni Garwolina. Zapraszam!

Tradycją już się stało że co roku nasza orkiestra występuje z koncertem upamiętniającym naszego Papieża Jana Pawła II.  W tym roku było kilka premierowych wykonań. Pierwszy raz zagraliśmy utwory "Panie Proszę Przyjdź" z religijnym tekstem do utworu ABBY i "Abyśmy byli jedno" "chwytający za ucho" utwór wypromowany przez Radio Maryja. Myślę że rzadko był wykonywany zwłaszcza na Mszy utwór " Niechaj z Nami Będzie Pan" . Zapraszam do słuchania.

W Niedzielę która była ostatnią niedzielą 2018 roku zebraliśmy się w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego aby dać oprawę Mszy św. o godzinie 10:00. Po Mszy świętej zagraliśmy koncert kolędowy. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek. Nad wszystkim muzycznie panował Zbigniew Miętus. Nagranie tym razem czysto akustycznie (bez kabelków) ale dzięki naszemu nagłośnieniu brzmi nieźle wokal.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia gościmy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie gdzie dajemy oprawę muzyczną Mszy świętej i po niej krótki koncert. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek a dyrygował kapelmistrz Zbigniew Miętus. Udało się też naszą twórczość muzyczną zarejestrować i opublikować na Youtubie. Zapraszam do kolędowania.

W Niedzielę 7 stycznia zagraliśmy kolędy w kościele Przemienienia Pańskiego w Garwolinie na Mszy o godz. 10:00 i krótki koncert po niej. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek. Zapraszam do posłuchania.

W niedzielę 16 grudnia 2018 wybraliśmy się do Lublina aby zobaczyć jak gra światowej sławy orkiestra. Mnie podobało się bardzo. Niesamowity klimat i brzmienie znane z amerykańskich filmów na żywo.

Dziękujemy pani dyrektor Joannie Ostrowskiej za piękne podziękowania za udział naszej orkiestry w obchodach 100 lecia szkoły. 

W tym roku mija sto lat od chwili kiedy Polska wróciła na mapy świata. To wydaje się bardzo dawno jednak nasza orkiestra jest jeszcze starsza. Było to kolejne wydarzenie w którym nasze dotychczasowe władze żegnają się ze społeczeństwem.  Jeszcze odsłonięcie kilku pomników i wręczenie wyróżnień w tym też dla członków naszej orkiestry. Obchody wiele nie różniły się od tych poprzednich dla naszej orkiestry. Było trochę mniej grania bo Hymn odśpiewali wszyscy pod przewodnictwem Chóru Miasta Garwolina, który później przy akompaniamencie orkiestry z Trąbek dał koncert pieśni patriotycznych. 

W Niedzielę 4 listopada 2018r pierwszy raz zagrała w naszej orkiestrze na oficjalnym występie Antonina. Życzymy jej dużo satysfakcji ze wspólnego muzykowania. 

To już tradycja. W listopadzie zaraz po święcie Wszystkich Świętych gromadzimy się w kościele Przemienienia Pańskiego aby modlić się za zmarłych kolegów strażaków. Dla nich też Prezes odczytał "apel poległych" gdzie podobnie jak w ceremoniale wojskowym wyczytywał zmarłych, grał werbel i było podniośle i uroczyście. Po mszy pożegnali się z bracią strażacką pan Burmistrz i Starosta. Wręczyli pamiątkowe książki z dyplomami.