Dla wszystkich którzy chcą posłuchać jeszcze raz koncertu z Dni Garwolina. Zapraszam!

Tradycją już się stało że co roku nasza orkiestra występuje z koncertem upamiętniającym naszego Papieża Jana Pawła II.  W tym roku było kilka premierowych wykonań. Pierwszy raz zagraliśmy utwory "Panie Proszę Przyjdź" z religijnym tekstem do utworu ABBY i "Abyśmy byli jedno" "chwytający za ucho" utwór wypromowany przez Radio Maryja. Myślę że rzadko był wykonywany zwłaszcza na Mszy utwór " Niechaj z Nami Będzie Pan" . Zapraszam do słuchania.

W Niedzielę która była ostatnią niedzielą 2018 roku zebraliśmy się w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego aby dać oprawę Mszy św. o godzinie 10:00. Po Mszy świętej zagraliśmy koncert kolędowy. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek. Nad wszystkim muzycznie panował Zbigniew Miętus. Nagranie tym razem czysto akustycznie (bez kabelków) ale dzięki naszemu nagłośnieniu brzmi nieźle wokal.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia gościmy w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie gdzie dajemy oprawę muzyczną Mszy świętej i po niej krótki koncert. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek a dyrygował kapelmistrz Zbigniew Miętus. Udało się też naszą twórczość muzyczną zarejestrować i opublikować na Youtubie. Zapraszam do kolędowania.

W Niedzielę 7 stycznia zagraliśmy kolędy w kościele Przemienienia Pańskiego w Garwolinie na Mszy o godz. 10:00 i krótki koncert po niej. Śpiewali Monika Kalbarczyk i Tadeusz Talarek. Zapraszam do posłuchania.

W niedzielę 16 grudnia 2018 wybraliśmy się do Lublina aby zobaczyć jak gra światowej sławy orkiestra. Mnie podobało się bardzo. Niesamowity klimat i brzmienie znane z amerykańskich filmów na żywo.

Dziękujemy pani dyrektor Joannie Ostrowskiej za piękne podziękowania za udział naszej orkiestry w obchodach 100 lecia szkoły. 

W tym roku mija sto lat od chwili kiedy Polska wróciła na mapy świata. To wydaje się bardzo dawno jednak nasza orkiestra jest jeszcze starsza. Było to kolejne wydarzenie w którym nasze dotychczasowe władze żegnają się ze społeczeństwem.  Jeszcze odsłonięcie kilku pomników i wręczenie wyróżnień w tym też dla członków naszej orkiestry. Obchody wiele nie różniły się od tych poprzednich dla naszej orkiestry. Było trochę mniej grania bo Hymn odśpiewali wszyscy pod przewodnictwem Chóru Miasta Garwolina, który później przy akompaniamencie orkiestry z Trąbek dał koncert pieśni patriotycznych. 

W Niedzielę 4 listopada 2018r pierwszy raz zagrała w naszej orkiestrze na oficjalnym występie Antonina. Życzymy jej dużo satysfakcji ze wspólnego muzykowania. 

To już tradycja. W listopadzie zaraz po święcie Wszystkich Świętych gromadzimy się w kościele Przemienienia Pańskiego aby modlić się za zmarłych kolegów strażaków. Dla nich też Prezes odczytał "apel poległych" gdzie podobnie jak w ceremoniale wojskowym wyczytywał zmarłych, grał werbel i było podniośle i uroczyście. Po mszy pożegnali się z bracią strażacką pan Burmistrz i Starosta. Wręczyli pamiątkowe książki z dyplomami.  

W sobotę 20 października uczestniczyliśmy w obchodach 100 lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie im Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nasz udział polegał na przeprowadzeniu z muzyką korowodu ze Szkoły Podstawowej nr 1 gdzie odbyła się część oficjalna do budynku liceum na Długiej gdzie odbyły się dalsze punkty z programu uroczystości z odsłonięciem pomnika upamiętniającym to wydarzenie. 

29 września 2018r w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbyła się uroczystość zaślubin naszej koleżanki Beaty z jej wybrankiem Jakubem. Cała orkiestra uczestniczyła w tej ceremonii a po niej złożyliśmy im muzyczne życzenia: "Życzymy Wam szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi"

Święto Wojska Polskiego weszło już na stałe do kalendarza naszych występów na uroczystościach organizowane przez władze miejskie i powiatowe. W tym roku uroczystość nie różniła się zbytnio od tych poprzednich no może z wyjątkiem akcentów wyborczych. W pierwszych ławkach pojawiło się kilka nowych twarzy. Bardzo ciekawa była modlitwa wiernych napisana przez znanego historyka prof. Marka Drozdowskiego który modlił się o miejsce w Królestwie Niebieskim dla bohaterów wydarzeń Cudu nad Wisłą w 1920r

W przeddzień odpustu Przemienienia Pańskiego w Niedzielę nasza parafia świętowała 600 lecie swego istnienia. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia było odsłonięcie pomnika św. Anny która to już urzędowo a nie tylko tradycyjnie stała się patronką naszego miasta. Orkiestra wystąpiła z koncertem w którym wykonała cztery pieśni do świętej Anny. Niektóre z tych pieśni śpiewano w Garwolinie od 100 lat. Były też utwory pielgrzymkowe i współczesne utwory religijne. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

W niedzielę 1 lipca byliśmy na gościnnych występach w Kłoczewie gdzie daliśmy oprawę uroczystościom związanych ze stuleciem tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Relacją fotograficzną zapewniła Paulina

Tradycyjnie zagraliśmy na Mszy świętej w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego, następnie przeprowadziliśmy korowód na Zarzecze. Po południu o godzinie 17:00 zagraliśmy koncert. Jak widać na zdjęciach było duszno i bardzo gorąco w tym dniu. 

Jak co roku tak i w tym roku nie zabrakło rąk do pracy przy ubieraniu ołtarza. 

W tym roku uroczystość Bożego Ciała wypadła w czwartek 31 maja. Uczestniczyliśmy z orkiestrą na procesji w parafii Przemienienia Pańskiego. Trochę doskwierał 30 stopniowy upał ale chyba nie było najgorzej z pogodą. Po procesji tradycyjnie mały koncert.

W niedzielę 20 maja 2018r świętowaliśmy ze strażakami z OSP Stary Bazanów 60-lecie ich jednostki. Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza św w miejscowym kościele, następnie część oficjalna z poświęceniem sztandaru i nowego wozu strażackiego, wręczenie odznaczeń i przemówienia. Potem przemaszerowaliśmy z muzyką do remizy która również została poświęcona i w niej odbyła się część "bardziej rozrywkowa" Wokalnie wspierał nas Tadeusz Talarek. Chyba organizatorom się podobało a szczególnie "discopolo unpluge" na imprezie w remizie. 

Od niedawna mamy swoją stronę na Instagramie. Prowadzi ją nasza koleżanka Paulina Filipek. Życzę jej wielu radości w tej pracy. Powodzenia i wytrwałości! tu jest link do tej strony: https://www.instagram.com/orkiestragarwolin/

W niedzielę 13 maja zebraliśmy się na terenie OSP Leszczyny aby wziąć udział i dać oprawę muzyczną  Mszy świętej w intencji żołnierzy 1 Pułku Strzelców Konnych którzy do wybuchu II Wojny Światowej stacjonowali w Garwolinie. Tym razem nie było pana Organisty więc prowadzenie śpiewu przejęli nasi "Śpiewacy": Monika i Tadeusz. Po Mszy daliśmy mały koncert pieśni patriotycznej i wojskowej. Tym razem o dziwo deszczu nie było choć w pewnym momencie było wrażenie nadciągającej nawałnicy. Pewnie dlatego że organizatorzy zapewnili namiot dla uczestników, to okazał się niepotrzebny. Taka przewrotność losu.

Fragmenty naszego występu znajdziemy na stronie eGarwolin.pl https://egarwolin.pl/artykul/swieto-1psk--w-mundurach/441551

Obchody Święta  Strażaków rozpoczęliśmy od modlitwy za tych którzy odeszli na wieczną służbę i spoczęli na naszym garwolińskim cmentarzu. Dla nich trębacze odegrali "Ciszę" a na strażackich grobach zapłonęły znicze. Następnie udaliśmy się do kolegiaty Przemienienia Pańskiego gdzie o 17:30 ksiądz Dziekan Ryszard Andruszczak odprawił Mszę świętą w intencji strażaków a wcześniej prezes Klemens Ptach odczytał Apel Poległych.  W czasie Mszy ksiądz Dziekan został odznaczony pamiątkowym medalem. Następnym punktem programu było wręczenie odznaczeń które już odbyło się w remizie. imprezę zakończyła wspólna biesiada. Swoją obecnością na tych obchodach zaszczyciło nas wielu znakomitych gości z posłem Grzegorzem Woźniakiem na czele.