Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 były też okazją do świętowania 70 lecia istnienia Garwolińskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Swą obecnością zaszczycił nas też przez chwilę minister Marek Sawicki z PSL-u, który pewnie wspiera siły tej partii przed nadchodzącymi wyborami.

Dzień Niepodległości 11 listopada 2014 zaczęła nasza orkiestra w Garwolińskiej Kolegiacie odgrywając Hymn Państwowy. Tego dnia odbyło się też pierwsze publiczne wykonanie nieco udoskonalonej wersji Pierwszej Brygady.

Dzięki uprzejmości Krzysztofa Kota z portalu e-Garwolin możemy obejrzeć zdjęcia z Koncertu Papieskiego z 26 pażdziernika 2014r. Zapraszam do obejrzenia koncertu

 

18_Maja 2014r Na rynku w Maciejowicach na ścianie Ratusza odsłonięto tablicę pamiątkową Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Nasza orkiestra zapewniła oprawę muzyczną tej uroczystości.

 

Ostatnio dostaliśmy podziękowania od Komendanta PSP pana Dariusza Sadkowskiego za udział w uroczystościach nadania sztandaru i od pana starosty Marka Chciałowskiego za uświetnianie uroczystości powiatowych.

W_niedzielę 26 października 2014 w sali kinowej garwolińskiego Centrum Kultury i Sportu zagraliśmy koncert dla Papieża Jana Pawła II koncert wpisał się też w w muzyczny cykl "Koncertowa Jesień". Koncert można  posłuchać tu. Wszystkie utwory opracował Tadeusz Miętus. Solistami i konferansjerami byli Jolanta Baranowska i Tadeusz Talarek. Dyrygował Zbigniew Miętus.

6_września 2014 nasz kolega Zbyszek wstąpił w związek małżeński. Towarzyszyliśmy mu w tym wydarzeniu wzbogacając go muzycznie. W ten sam sposób złożyliśmy też życzenia Młodej Parze. Wszystkiego Najlepszego!

W_drugi dzień Bożego Narodzenia orkiestra zagrała kolędy na Mszy świętej o godzinie 11:30 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Śpiewali z nami Jola Baranowska i Tadeusz Talarek. W składzie witamy po dłuższej przerwie Tomka Zydlewskiego.

28 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystościach nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Była Kompania Reprezentacyjna ze Szkoły Pożarniczej, wysocy szarżą i funkcją przedstawiciele władz strażackich i państwowych. Niestety zabrakło publiki. Ludzie woleli iść na sobotnie zakupy, lub też korzystać ze słońca na działeczce.

W_sobotę 5 lipca w siedzibie Katolickiego Radia Podlasia z rąk księdza dyrektora Sławomira Kapitana odebrałem nagrodę Wielkiej Czcionki. Niestety nie mogłem odebrać je podczas specjalnej uroczystości. Termin kolidował z moimi obowiązkami zawodowymi. Jeszcze raz dziękuję za uznanie i cenne nagrody.