Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 były też okazją do świętowania 70 lecia istnienia Garwolińskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Swą obecnością zaszczycił nas też przez chwilę minister Marek Sawicki z PSL-u, który pewnie wspiera siły tej partii przed nadchodzącymi wyborami.

Dzień Niepodległości 11 listopada 2014 zaczęła nasza orkiestra w Garwolińskiej Kolegiacie odgrywając Hymn Państwowy. Tego dnia odbyło się też pierwsze publiczne wykonanie nieco udoskonalonej wersji Pierwszej Brygady.

Dzięki uprzejmości Krzysztofa Kota z portalu e-Garwolin możemy obejrzeć zdjęcia z Koncertu Papieskiego z 26 pażdziernika 2014r. Zapraszam do obejrzenia koncertu

 

18_Maja 2014r Na rynku w Maciejowicach na ścianie Ratusza odsłonięto tablicę pamiątkową Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Nasza orkiestra zapewniła oprawę muzyczną tej uroczystości.

 

Ostatnio dostaliśmy podziękowania od Komendanta PSP pana Dariusza Sadkowskiego za udział w uroczystościach nadania sztandaru i od pana starosty Marka Chciałowskiego za uświetnianie uroczystości powiatowych.

W_niedzielę 26 października 2014 w sali kinowej garwolińskiego Centrum Kultury i Sportu zagraliśmy koncert dla Papieża Jana Pawła II koncert wpisał się też w w muzyczny cykl "Koncertowa Jesień". Koncert można  posłuchać tu. Wszystkie utwory opracował Tadeusz Miętus. Solistami i konferansjerami byli Jolanta Baranowska i Tadeusz Talarek. Dyrygował Zbigniew Miętus.

6_września 2014 nasz kolega Zbyszek wstąpił w związek małżeński. Towarzyszyliśmy mu w tym wydarzeniu wzbogacając go muzycznie. W ten sam sposób złożyliśmy też życzenia Młodej Parze. Wszystkiego Najlepszego!

W_drugi dzień Bożego Narodzenia orkiestra zagrała kolędy na Mszy świętej o godzinie 11:30 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej. Śpiewali z nami Jola Baranowska i Tadeusz Talarek. W składzie witamy po dłuższej przerwie Tomka Zydlewskiego.

28 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystościach nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Była Kompania Reprezentacyjna ze Szkoły Pożarniczej, wysocy szarżą i funkcją przedstawiciele władz strażackich i państwowych. Niestety zabrakło publiki. Ludzie woleli iść na sobotnie zakupy, lub też korzystać ze słońca na działeczce.

W_sobotę 5 lipca w siedzibie Katolickiego Radia Podlasia z rąk księdza dyrektora Sławomira Kapitana odebrałem nagrodę Wielkiej Czcionki. Niestety nie mogłem odebrać je podczas specjalnej uroczystości. Termin kolidował z moimi obowiązkami zawodowymi. Jeszcze raz dziękuję za uznanie i cenne nagrody.

W_tegorocznej edycji konkursu Wielka Czcionka redakcji Katolickiego Radia Podlasie nagrodzona została nasza strona internetowa. Więcej szczegółów w portalu Podlasie 24 (kliknij tu)

W_niedzielę 22 Czerwca 2014r. Świętowaliśmy Dzień Strażaka. Z tej okazji zostały wręczone strażakom odznaczenia i nagrody. Między innymi odznaczeni zostali Antoni Garwoliński za wysługę 60 lat oraz brązowym medalem Zasługi dla Pożarnictwa Tadeusz Talarek.

 

Jak co roku nasza orkiestra uczestniczy w procesji Bożego Ciała w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. W tym roku pogoda dopisała nie było upału wiał ożywczy wiatr, ludzi tłumy, podziękowania od ks. Proboszcza i muzyka na Chwałę Bożą.

W_dniach 14-15 czerwca 2014 odbyły się Dni Garwolina. Orkiestra uczestniczyła w przemarszu jaki się odbył po Mszy św o godz. 10 z kościoła Przemienienia Pańskiego na Zarzecze i dała godziny koncert ok godz 15:30. Zagraliśmy 12 utworów.1 Marsz Castaldo  2 Polonez z filmu Pan Tadeusz  3 Wiązanka pieśni żołnierskich 4 In The Mood   5 To Były Piękne Dni 6 Wiśniowy Sad 7 Marsz Turecki   8 Amor   9 Augustowskie Noce 10 Polka Humorystyczna 11 Matko Moja Ja Wiem Ich nagranie znajduje się poniżej. 

We_wtorek 10 czerwca odbyła się próba generalna przed koncertem z okazji Dnia Garwolina. Nieoczekiwanie próba przerodziła się w występ dla publiczności złożonej z młodzieży z Turcji i Hiszpanii bawiącej w Garwolinie w ramach wymiany młodzieżowej.

8_czerwca 2014r uczestniczyliśmy w obchodach 40 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębach Wielkich k. Mińska Mazowieckiego. Z tej okazji jednostka ta otrzymała też nowy sztandar, który został poświęcony i przekazany podczas tej uroczystości. Innym garwolińskim akcentem na tej Mińskiej Ziemi była obecność naszego posła Grzegorza Woźniaka. Uroczystości te zapamiętamy jako prawie pięciogodzinne pieczenie na gorącym czerwcowym słońcu.

 

Nasza garwolińska OSP doczekała się czasów, że śpiewa się o niej piosenki. Ta w wykonaniu Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego w którego skład wchodzą także członkowie naszej orkiestry. Zapraszam do posłuchania fragmentu występu zespołu.

Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy jak co roku w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i przy kamieniu szkoły ZSP nr 2. Niestety pogoda nie sprzyjała świętowaniu.

 

Tradycyjnie już na Rezurekcji uczestniczyliśmy w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Pogoda była wspaniała. Atmosfera również. Zapraszam do obejrzenia filmiku gdzie orkiestra gra Wesoły nam Dzień Dziś nastał w akompaniamencie dzwonów i zdjęć .

 

19_stycznia 2014 w remizie przy ul. Wyszyńskiego odbyło się Walne Zebranie OSP Garwolin połączone ze spotkaniem opłatkowym. Wszystkie głosowania przeszły jednomyślnie raczej nie było punktów zapalnych. Wśród zaproszonych gości była pani poseł Prządka i burmistrz Mikulski, przewodniczący Janiec i inni. Muzycznie daliśmy występ wokalny a kapelmistrz zamiast batuty miał akordeon. Uczestniczyliśmy też w sesji fotograficznej.

14_stycznia 2014r Orkiestra kolędowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Trzciance. Kolędy śpiewali Jola Baranowska i Tadek Talarek.  Czymś nowym dla nas była prezentacja instrumentów. Publiczność chyba najżywiej przyjęła występ Daniela na suzafonie ;).

 

6_stycznia w święto Trzech Króli wystąpiliśmy w parafii Matki Boskiej Częstochoskiej z koncertem kolędowym. Jako soliści towarzyszyli nam Jola Baranowska i Tadeusz Talarek.

Obrazy i wideo z tego wydarzenia można zobaczyć klikając w "czytaj więcej"