Rok temu korona wirus sprawił że nie udało nam się zagrać dla Naszego Papieża. Co się odwlecze to nie uciecze. W tym roku się udało. Jednocześnie mieliśmy możliwość zagrania więcej utworów których dotąd nie graliśmy. Zapraszam do obejrzenia koncertu, zdjęć i przeczytania co o koncercie napisał jego organizator czyli Garwolińskie Centrum Sportu i Kultury

(ze strony http://csik.garwolin.pl/muzycznie-dla-papieza)

"10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji w ostatnią niedzielę w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 2000 roku. „Non abiate paura – Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi” – to hasło przeświecające tegorocznym obchodom. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Koncerty Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie z okazji Dnia Papieskiego stały się już tradycją. Co roku w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie gromadzą się wielbiciele orkiestrowych dźwięków.

Kilkudziesięcioosobowy zespół pod batutą Zbigniewa Miętusa wykonał pieśni religijne, dedykowane papieżowi i lubiane przez świętego Jana Pawła II, a także kilka utworów muzyki klasycznej. Przy mikrofonach stanęli Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek. Można było usłyszeć miedzy innymi uwielbianą przez papieża „Barkę”, „Czarną Madonnę”, a także utwór wpisujący się w tegoroczne hasło obchodów „Nie lękajcie się”.

– Bardzo cieszymy się, że co roku wspólnie z Orkiestrą Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie możemy włączyć się w obchody Dnia Papieskiego. Te koncerty są bardzo lubiane przez publiczność, o czym świadczy liczne grono słuchaczy zgromadzonych w naszej sali widowiskowej – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie rozpoczął tegoroczny cykl muzycznych wydarzeń w CSiK. Już jutro kolejna odsłona „Koncertowej Jesieni” – przepremierowy pokaz musicalu „Kongo”. Spektakl przez kilka miesięcy powstawał na deskach garwolińskiej sceny. Jutro po raz pierwszy zobaczy go publiczność."

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież