W sobotę 7 stycznia odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej straży. Po części oficjalnej z głosowaniem nad przyjęciem sprawozdania zarządu i udzieleniu absolutorium podzieliliśmy się opłatkiem z władzami miejskimi, wojewódzkimi strażackimi sponsorami OSP i innymi zaproszonymi gośćmi. Orkiestra kilkoma kolędami wprowadziła w nastrój świąteczny. Były też świąteczne prezenty. Członkowie orkiestry otrzymali pamiątkowe medale a strażacy z drużyny bojowej sprzęt ratunkowy od p. Marszałek Orzełowskiej.

W tym roku obchody nie różniły się zbytnio od poprzednich. Może było tylko więcej przemówień i wieńców pod pomnikiem co może być spowodowane zbliżającymi się wyborami. Dla orkiestry muzyczną zmianą było wykonanie Warszawianki podczas przemarszu z kościoła pod pomnik. 

W przededniu Święta Niepodległości nasza orkiestra wzięła udział w pogrzebie żołnierza niezłomnego - Stanisława Kopika ps. "Zemsta" którego po wielu latach można było pochować pod prawdziwym nazwiskiem i z honorami wojskowymi. Nasza orkiestra uczestniczyła we mszy pogrzebowej. 

Zdjęcia eGarwolin.pl

17 kwietnia podczas Mszy Rezurekcyjnej w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej pierwszy raz zagrali w naszej orkiestrze Kasia - na saksofonie i Olek na alcie. Debiutantom życzymy dużo satysfakcji z występów w naszej orkiestrze. Pierwszy raz w roli tamburmajora i dyrygenta orkiestry wystąpił też Janusz. 

Prosimy o kontakt na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przez naszego facebooka https://www.facebook.com/orkiestragarwolin/

Tradycyjnie:

Orkiestra OSP Garwolin

Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5

08-400 Garwolin

 

link do mapy

https://goo.gl/maps/EkVo6nz1EQ8LbS1f8


Orkiestra zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na instrumentach. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się we wtorki od godz. 17:00. Bezpłatnie też udostępniane są instrumenty. Zapraszamy!

Strona orkiestragarwolin.pl jest w odbudowie

Tymczasem zapraszam na facebooka 

https://www.facebook.com/orkiestragarwolin/?ref=bookmarks